Tescilli Marka Sorgulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Tescil ve tescil altına almak kavramları yakın geçmişte değişen Türk ticaret kanunu esasları sonucu ile hayatımıza girmiş olan değişikliklerden sonra ortaya çıkmıştır. Geçmişte sadece büyük şirketleri ilgilendiren durum günümüzde bütün işletmeler için önem taşımaktadır.

Tescilin Önemi Nedir?

Tescilli marka sorgulama ihtiyaçları değişen yasalar sonrasında ekonominin kayıtlı olarak büyümesini desteklemek amacı ile ortaya çıkmıştır. Bu sayede firmalar ekonomik verileri pozitif yönde olduğu durumlarda ortaya çıkan kimlik hırsızlıklarından korunmak için son derece büyük avantaj sağlayan marka tescilleri ile korunabilmektedir. Marka tescilini kısaca özetlemek gerekirse başarılı bir projenin isminin çalınması taklit edilmesi ve kullanımının izne tabi olarak yapılmasını sağlamak için yurt içi ve yurt dışında bağlayıcı yasaların koruması benzetmesi yanlış olmayacaktır.

Marka İsmi Belirlemeden Önce Dikkat

Tescilli marka sorgulama internet üzerinden yapılabilmekte ve online yaşamın avantajları ile kısa sürede gerçekleşmektedir. Marka tescili yaptırmak için yurt içi ve yurt dışında profesyonel danışmanlar ve şirketlerden yardım almak büyük önem göstermektedir. Çünkü her ne kadar bir marka ismi olarak öne çıkmasa da bir ürün anlamında söz konusu isim kullanılabilmektedir. Özellikle ihracatı amaçlayan şirketler için dünya üzerinde de tescilli bir isim ile hareket etmek bu yönü ile bakıldığında tazminat ödemeye ve satışın yasaklanmasına kad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir