Tescil Sorgulama İle Marka Sorgulaması Yapın

Tescil sorgulama emek kaybı ve emek hırsızlığında yaşanan olumsuzluklar ortadan kaldırılmaktadır. Çünkü daha önce hayatımızda internetin yer almaması ve markaların uzun süre çalışıp didinip bir seviyeye taşıdıkları şirketlerinin tüm geleceği kararabiliyordur.

Tescil Yaptırmanın Önemi

Tescil sorgulama ile artık şirketler kurulum aşamasından önce hizmet vereceklerin alanlarda sektörlerde ürün çeşitliliğinde tescil yaptırarak ürünlerinin bütün geleceğini doğrudan doğruya garantiye almaktadır. Bu sayede firmanızdan çok daha büyük güce sahip olan şirketler fikrinizi taklit etseler dahi yasal olarak size tazminat ödeme zorunda kalmaktadırlar. Bu açıdan bakıldığında birçok art niyetli kişi yasa da yer alan ilk tescil edilen isim üzerinde tüm hakların kullanım hakkının bulunması kuralını kötü niyetli olarak kullanabilmektedirler.

Marka İsmi Ve Tescilin Önemi

Tescil sorgulama yapmadan önce bilinmesi gereken en önemli nokta üretilmiş bir ürünün korunması için sadece tescil yapmanın yeterli olmadığı aynı zamanda patentlerinde alınmış olması gerekliliğidir. Bu sayede üretilen ürünler için üretim ve isim hakları üzerinde tescil işlemi yapılmış olacaktır. Zira aynı maksada hizmet veren iki farklı isimli aynı ürün tescil ve patent hakkı kimde ise onun tasarrufunda değerlendirilecek taklit edilen ürün olarak patenti olmayan ürün tazminat ve satışın yasaklanması gibi durumlar ile cezalandırılacaktır. Bu nedenle orijinal fikrinizin çalınmaması için tescil sorgulama yaparak marka ve ürününüzü güvenceye alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir