Online İsim Tescil Sorgulaması İle Markanızı Sorgulayın

Binlerce zorluk çekerek bir noktaya taşıdığınız markanız günün birinde çok küçük bir ihmal sonrasında ellerinizin arasından kayıp gidebileceği gibi markanızı korumak için son derece yüklü tazminatlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yönü ile bakıldığında isim tescili son derece büyük önem taşıyor.

Tescil Sorgulama Nedir?

Online isim tescil sorgulama internetin hayatımıza girmesi ve olağan üstü destek sağlaması yönü ile karşımıza çıkan kolaylıklardan biridir. Bu kolaylık sayesinde artık yurt içinde hizmet veren bir firmanız varsa ve isim hakkı yanı sıra ürün hakkını da korumak istiyorsanız kısa bir sorgulama ile bu hakların hangi sektörlerde ve alanlarda kullanıldığını öğrenmeniz mümkün. Bu sayede hem şirketinize özgün bir isim bulmanız hem de markanızı tescil ederek sonsuza kadar koruma altında tutmanız yasal olarak garantilenmiş oluyor.

Tescil Esasları Nelerdir?

Online isim sorgulama yapılmazsa ve tescilsiz olarak piyasa da faaliyet gösterilirse ne tür riskler ortaya çıkar diye merak edenler için cevaplar hiç iç açıcı değil. Zira yeni Türk ticaret kanunu esaslarına göre yapılan tüm ürünler ve markalar tescil edilmek zorunda olmasa da tescilden doğan haklar tazminata ve yasaklanmalara hükmetmektedir. Bu yönü ile bakıldığında son derece büyük emek harcadığınız markanızın ismini başkası tescil etmesi durumunda söz konusu isim ve marka ile devam etmek isterseniz yüklü bir tazminat ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir