Online İsim Sorgulama Artık Çok Kolay

Ülkemiz dünya üzerinde yeni startup yani girişimlerin en çok gözlemlendiği bölgelerden birine dönüşmüş durumda. Aslında başarılı bir şekilde varlığını sürdüren yerel işletmelerin kendi isimlerini yasal zeminlere taşıma ve koruma çabaları bu alanda etkili olmakta

İsim Sorgulamanın Önemi

Online isim sorgulama ile kısa sürede sonuç almak mümkün. Fakat öncelikli olarak isim sorgulamanın neden yapılması gerektiğinin altı çizilmeli. Zira çok başarılı bir girişim olan ve şehir içinde hatta ülke içinde üretim ve satış gerçekleştiren firma isim tescili yaptırmadığı durumlarda kötü niyetli kişiler bu ürünün ismini kendi adlarına tescil ettirebilir. Bu durumda da ürünün hem satışı yasaklanabileceği gibi hem de isim tescilini alan kişiye tazminat ödenebilir.

Doğru Tercih Büyük Fark Yaratıyor.

Online isim sorgulama üretmiş olduğunuz ürüne bir isim bulmanız ve bu ismi sorgulayarak hangi sektörlerde kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeniz mümkün. Fakat bu sistem yurt içinde olan işletmeleri baz almakta. Bu yüzden yurt dışında da kendi markasını korumak isteyenlerin profesyonel destek alarak yurt dışı isim sorgulama ve belirleme işlemlerini gerçekleştirmesi hayati önem taşıyor. Yurt içi isim tescili ve marka tescili bir zorunluluk olmasa da olası bir marka ismi çalıntısı durumunda sizin şirketinizi korumanız için son derece önemli bir yasal dayanağa sahip olmanızı mümkün kılıyor. İsim sorgulama ismi internette kısa bir işlem ile yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir