Marka Tescil Başvurusu

Marka, firmaları diğer markalardan ayıran yazı, sembol ve işaretlerdir. Firmalar ayakta kalabilmek amacıyla birçok reklam faaliyetleri içine girmektedir. Bu kimi zaman yüksek bütçeli bir Televizyon reklamı olurken, kimi zaman ise bir el broşür olabilmektedir. Yapılan tüm bu faaliyet markanın imajı yükseltmekte ve diğer rakiplerine oranla tercih edilme sansını artırmaktadır.  Ancak kimi zaman büyük firmalarından başına gelen takip markalar firmaları zora sokmakta ve marka imajını zedelemektedir.  Bu gibi durumlara engel olmak için kesinlikle bir marka tescil belgesi olması şarttır. Bu belge sizin yapacağız yatırımların bir garantisi niteliği taşır. Çünkü sektörünüzde taklit bir marka gördüğünüz takdirde hemen yasal işlemleri başlatabilmek yetkisine sahipsiniz. Ancak bir marka tescil belgesi olmaması durumunda böyle bir yetkiniz bulunmamaktadır. Unutmayın ”Tescil Edilmemiş Bir Marka Size Ait Değildir. 

Ayrıca KOSGEB, TSE gibi kuruluşlara başvurularda sizden marka tescil belgesi istendiğini hatırlamak isterim.  KOSGEB için birbir katalog desteğine başvurduğunuzda KOSGEB sizden marka tescil belgenizi isteyecektir. Çünkü size ait olduğunu ispatlayamadığınız bir markaya KOSGEB destek vermek istemeyecektir.

Kısaca marka tescil belgesi firmaların varlığını sürdürebilmesi için hayati önem taşıyan bir resmi belgedir. Marka tescil danışmanı olarak tüm marka tescil başvurularınız, marka itirazlarını ve marka tescil dosyası takibi gibi birçok konuda size kurumsal danışmanlık hizmeti verebilirim. Eğer bir marka tescil danışmanlık hizmeti almak isterseniz bana buradan ulaşabilirsiniz.