Marka Tescili Sorgulama İle Markanızı Sorgulayın

Ülkemizde sık yapılan yanlışların başında önce üretim sonradan da tescil ve markalama işlemlerinin gelmesi gibi anormal adımlar gelmektedir. Bu yanlışlar ilerleyen dönemlerde önlem alınmaması durumunda kötü niyetli kişileri servet sahibi yapabilmektedir.

Marka Tescili İçin Zaman Daralıyor

Marka tescili sorgulama ile üretmiş olduğunuz ürün ya da markanızın isminin özgün olup olmadığı ya da başkası tarafından kullanılıp kullanılmadığı gibi son derece kritik verilere ulaşmanız mümkündür. Fakat tescil işlemleri ve markaların bu alanda patent işlemleri son derece büyük bir titizlikle ele alınması gerekilen konulardadır. Zira aksi taktirde firmalar son derece büyük kayıplar ile karşılaşabilmektedir.

Tescil Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Marka tescili sorgulama yapmak için Türk ticaret kanunu esasları gereğince internette online sorgulama yaparak markanızın ismi ile ilgili tescil adımlarını başlatmanız mümkündür. Fakat son derece önemli ayrıntı bu marka isimlerinin yurt dışında da satış yapmanıza engel olmamasıdır. Zira yurt dışında her hangi bir ülkede sizin marka isminiz başkaları tarafından tescillenmiş olabilmektedir. Tüm bu adımların başarılı ve sorunsuz gerçekleşmesi için öncelikli olarak tescil işlemlerinin yapılmış olması ileride tazminat ödemenizi ve yasaklanmalar ile karşılaşmanızı engelleyecek sizi ve şirketinizi güvence altına alacaktır. Marka tescilinizi sorgulamanız esnasında hangi sektörlerde söz konusu ismin kullanılabileceği size sunulan bilgiler arasında yer almaktadır. Bu sayede farklı sektörlerde de tescil alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir