Marka İsmi Sorgulaması Nasıl Yapılmalı?

Marka isim sorgulaması son dönemde artan taklit ürünler ve markalar ile başa çıkabilmek için Türk ticaret kanununda yapılan değişiklikler sonucunda ortaya çıkan ihtiyaçlardan biridir.

Marka İsmi Nasıl Seçilmeli

Marka ismi sorgulama iyi bir fikir iyi bir isimle desteklenmeden ticari alanda varlık gösterebilmesi oldukça zordur. Büyümek isteyen ve büyürken aynı zamanda yasal olarak hakları korunması gereken işletmeler bu nedenle marka isim tescillerine büyük önem vermek zorundadır. Aksi taktirde çok daha büyük ticari sermayeye sahip kişiler ve kurumlar ortaya çıkan bu ürünü ve ismi kendi adları ile tescil ettirebilmektedir. Bu yönü ile bakıldığında marka ismi sorgulaması yaparak bir isim belirlemek büyük önem taşımaktadır.

Marka Ve İsmin Uyumu Oldukça Önemli

Marka İsim Sorgulama Konusunda oldukça titiz ve geniş çaplı bir araştırma yapılması ve bu araştırmayı bu alanda uzman kişilerin yapması daha doğru olacaktır. Zira internet üzerinde sorgulamayı yapabileceğiniz pek çok sistem bulunsa da en güvenilir sistemi tespit etmek ve eğer günün birinde yurt dışında da satış yapmak hayaliniz varsa bu ayrıntıları da göz önünde bulundurmak büyük önem taşımaktadır. Zira marka ismi belirlenirken yurt içi ve yurt dışı etkenler de göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi taktirde ticari atağınız daima yurt içi ile sınırlı kalarak belki de uzun vadede olağan üstü kayıplar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir