Marka Hakkı Sorgulaması İle Markanızın Tescilini Sorgulayın

Marka hakları son dönemde haberlerde sık sık karşılaştığımız iki büyük firma arasında çıkan patent tescil ve marka isim davaları ile hayatımıza girmeye başlasa da son dönemde çok daha küçük bütçeli şirketler arasında da yaşanabilen olaylardandır.

Marka Tescilin Süresi Var Mı?

Marka hakkı sorgulama şirketler için çok büyük önem taşımaktadır. Çünkü şirketlerin geleceğe daha güvenli yürüyebilmesi için bu gününü garantiye alan ve gelecekte de ürünlerinin ve markalarının taklit edilmesini engelleyen yasal kanunlar ile korunmaları oldukça önemlidir. Son dönemde yaşanan marka ve telif ihlallerine karşın Türk ticaret kanununda değişikliğe gidilmiş ve tüketicilerin korunması için son derece önemli kararlar alınmıştır. Bu kararlar arasında yer alan marka tescili büyük bir paya sahiptir. Zira artık tescil yaptıran ilk hangi firma ya da kişi ise yasal olarak bütün haklılık payı o kişi yada kuruma aittir.

Marka Hakkı Nedir?

Marka hakkı sorgulama sonucu yıllardır üretimini yaptığınız bir ürünün marka hakkının başkasında olduğunu görmek sizin için oldukça büyük bir sorun oluşturacaktır. Zira ilk olarak fikri siz bulmuş üretimi siz gerçekleştirmiş olsanız dahi marka tesciline sahip kişi ya da kurum karşısında haksız durumda olmanızı değiştirmeyecektir. Bu nedenle marka tescili yaptırmak için profesyonel destek almak büyük önem taşımaktadır. Tescilden doğan haklar ürün yasaklanması ve tazminat ödemeye yol açmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir