İsim Tescil Sorgulama Yaparken Hangi Hususlara Dikkat Etmeliyiz?

Üretmiş olduğunuz ürün ne olursa olsun onu insanlara açıklayabilmek için öncelikle bir isim vermiş olmanız ve bu isim ile ürünün biraz da olsa bağlantılı olması büyük önem taşımaktadır.

İsim Tescili Nedir?

İsim tescil sorgulama ihtiyacı tam olarak bu nokta da öne çıkmaktadır. Çünkü sizin vermiş olduğunuz isim bir başka marka ve model için daha önce kullanılmış olabilir. Tüm bu sorunlar ile baş edebilmek ve işinize konsantre olabilmek için profesyonel yardım almanız büyük önem taşımaktadır. Ürettiğiniz ürünün isminin sizin adınıza tescil edilmiş olması ticari haklarınızın korunmasına destek sağlayacaktır.

İsim Tescili Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekilen Konular

İsim tescil sorgulama bir ürüne isim verirken bütün dünya üzerinde yer alan ülkeler titizlik ile incelenmeli ve ürünün dünya üzerinde farklı bir ürün içinde olsa sahip olduğu isim kullanılıp kullanılmadığı iyi analiz edilmelidir. Bu bile başlı başına bir yabancı diller topluluğuna sahip olma anlamı taşımaktadır. Zira her ne kadar yurt içinde ürünleriniz sorunsuz satılsa da yurt dışında ürünlerinizin satılabilmesi için söz konusu isim tescillerinizin tam ve sizin şirketinizin üzerine yapılmış olması gerekmektedir. Bu yönü ile bakıldığında isim tescili oldukça büyük bir önem kazanmaktadır. Ayrıca sizi taklit eden firmalardan da korunmanızı sağlayacak olan isim hakkı tescil sorgulama internet üzerinde kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir