İsim Telif Hakkı Sorgulaması İle İsminizi Sorgulayın

Markanın isim haklarına sahip olmak şirketler için önemli ve gerekli bir işlemdir. Burada alınan bir patent sayesinde ileride doğacak birçok sorun engellenebilir. Firmalar bu yüzden patent alma işlerine büyük önem veriyor. Marka tescili almak için ilk olarak bazı adımların gerçekleştirilmesi ve hazırlık yapılması önem taşıyor. Bu işlemlerden ilki isim hakkı sorgulamaktır. İsim hakkının başka firmanın elinde olması durumunda yüksek tutarlı cezalar ödenebilir. Bunun engellenmesi için ilk olarak isim telif hakkı sorgulama işlemi yapılmalıdır. Bu işlemin ardından patent işlemleri başlatılabiliyor.

Başlangıçta Yapılan Bu İşlem İle Zamandan Tasarruf Edin!

Başlangıçta yapılacak isim telif hakkı sorgulama işlemi sayesinde zamandan büyük tasarruflar sağlanıyor. Bu işlem yapılmadığı takdirde benzer firma isimleri çıkabiliyor. Başvuru sürecinde sorunlar ise bu yüzden ortaya çıkıyor. Başlangıçta isim hakkını sorgulama işlemi detaylıca yapılırsa ilerleyen süreçte sorunlar çıkmıyor. Bu ise 10-12 ayı bulan marka tescil sürecinin daha da uzamasını engelliyor. Zaman demek, firmalar için kazanç demektir. Elde edilecek 2 aylık süreç bile firmalara milyarlar kazandırabilir. Bu yüzden marka tescil işlemlerine başlamadan önce detaylı şekilde bir araştırma yapılması önem taşıyor.

200’den Fazla Kaynağı Tarayan Firmalar Bulunuyor

Bireysel olarak isim telif hakkı sorgulama işlemi yapılabildiği gibi firmalar vasıtasıyla da yapılabiliyor. Firmalar bu işi daha kapsamlı ve profesyonel yapıyor. Bu sayede sorun çıkma ihtimali oldukça düşük seviyelerde kalıyor. 200 üzerinde kaynakta marka tescili üzerine uzman ekiplerce yapılan bu işlemler ile zamandan ve paradan kazanç sağlanıyor. İşinin garanti olmasını isteyen birçok firma bu marka tescil hizmeti veren işletmeleri tercih ediyor. Bu sayede zamandan kazanç sağlıyor. Marka tescil işlemleri ise sorunsuz ve hızlı ilerleyebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir