Hakkımda

Günümüz piyasasında rekabetin artması ile birlikte firmalar rakiplerinden bir adım öne çıkmak amacıyla kimi zaman yüksek oranlara varan tanıtım faaliyetleri içine girmektedir. Yapılan tüm maddi ve manevi çalışmalar markaların değerini her geçen gün artırmaktadır.

Yükselen markaları üzerinden kendine prim elde etmek isteyen kötü niyetli kişilerin varlığı da kuşkusuz tabi…

İşte bu gibi durumlar ile karşılaşmadan önce önemle almak acıyla marka tescil başvurusu yapılması gerekmektedir. Marka Tescil Başvuruları bir kamu kurumu olan Türk Patent Enstitüsüne yapılmaktadır. Başvurular şahış olarak yapılabileceği gibi bir marka tescil danışmanı ile de yapılmaktadır. Ancak her işte olduğu gibi bu iş de işin uzmanı ile çalışmakta her zaman fayda olduğu düşüncesindeyim. Çünkü yanlış yaptığınız bir başvuru size maddi ve manevi pahalıya patlayabilmektedir. Rakip firma yada kötü niyetli kişiler bu yanlış marka tescil başvurusunu değerlendirerek kendi adlarına başvurular ile sizi zor duruma sokabilirler.

2010 yılında beri birçok marka tescil başvurusu ile yüksek oranlara varan bir başarı grafiği ile sizlerinden marka tescil dosyalarını hazırlayabilir, markanız için gelen dosyaları inceleyerek itiraz dilekçeleri hazırlayabilirim.

Tüm soru ve görüşleriniz için benimle buradan iletişime geçebilirsiniz.